Liikmeid
8

Imeline lillevesi

november 1, 2012

Mis on lillevesi?

Lillevett saadakse ravimtaimede aur-destillatsiooni meetodil. Kuna  sõna lillevesi võib olla eksitav tuntakse neid ka  hüdrosoolide nime all. Parimat lillevett valmistatakse väikeste koguste ravimtaimede aurutamise teel, mille käigus säilivad taimed tervendavad omadused kõige paremini. Eeterlikuõli sisaldus lillevees peab olema vähem kui 5%, mis annab võimaluse teda kasutada seal, kus puhta eeterlikuõli toime on liiga tugev. Maailmas valmistatakse ka võlts „lilleveesid“, kus lisatakse veele eeterlikeõlisid, kuid nende tervendav toime jääb kordades nõrgemaks, kui destillatsiooni käigus valminud lilleveel.

Milleks kasutatakse lillevett?

Lilleveed on peamiselt on tuntuse saanud, kui kosmeetilised näoveed, kuid tegelikult on nende kasutamise võimalused kordades laiemad. Kokkuvõtlikult võib öelda, et lillevesi aitab kõikjal, kus on probleem. Oma pehme toime ja veeslahustuvate omaduste poolest võib neid julgelt kanda nahale ning kasutada laste ravimsel.

 • Muudab naha elektromagneetilist laengut, mis vigastuse puhul muutub. Muudab tagasi normaalseks ja probleem kaob!
 • Kosmeetiliselt – vistrikuline näonahk, kasuta näoveena igal hommiku ja õhtul. Ka annab pehme näonaha ja puhastab pehmelt päevasest mustusest.
 • Kukkumised – kõik muhud, sinikad, peatraumad jne. Alati esimene traumaabi – pihusta viga saanud kohale ja kui 3 korrast ei piisa, siis pane kompress peale, mida võiks vahetada paari tunni tagant kui on ära kuivanud.
 • Põletused – esimene abi väikeste põletuste puhul. Külmkapist võetud lillevesi pihustada peale. Aitab 1. astme põletuse puhul, ka päiksepõletusega.
 • Mädased haavad, mustad sodi täis haavad – kompress peale.
 • Kurguvalu puhul tee kuristamiseks vesi – 1 klaas vett või ravimtaimeteed (kergelt soe, mitte enam kuum) + 1 spl lillevett
 • Silmapõletikud – puhasta lilleveega silmi (eraldi vatid silmadele), pane lillevee kompress peale (jälgi et sul pole selle taime vastu allergiat).
 • Palavik – sega pooleks veega ja tee selle lahusega ülehõõrumist.
 • Silmaaluste paistetus või mustad silmaalused – tee kompressi 10 min.
 • Haudumised – nii väikelastel kui suurtel, pihusta korduvalt, isegi iga 15 min tagant.
 • Auravälja tasakaalustamiseks ja mõjutamiseks.
 • Peale habemeajamist.
 • Pähe tilgutamiseks peanaha tervendamiseks.
 • Elurõõmu, elujõu ergastamiseks,seksuaal-ja armastuse energia mõjutamiseks.

Eestis on lilleveede tootmisele spetsialiseerunud Irje Karjus, keda tuntakse ka Metsamoori nimega. Irje on ise öelnud oma lilleveede kohta nii: „Metsamoori Varasalve taimed on korjatud Võrumaa puhtast loodusest. Päike on nende peale paistnud ja neile oma energiat andnud, vihmake on neid kastnud ja maa neid toitnud ning kosutanud. Me korjasime need taimed käsitsi ja tänasime neist igaühte selle eest, et ta olemas on ja inimestele oma väge tahavad anda. Me kuivatasime neid hoolsalt vanaemade kombel ja pakkisime kottidesse või valmistasime neist loodusrohtu paludes tuua teile tervist ja õnne.“

Metsamoori on valmistanud oma lilleveed järgmistest Eestimaa vägevatest taimedest:

RAUDROHU LILLEVESI

Raudrohu energia on elujõuline ja väsimustvõitev. Raudrohu sõnum: Sa oled tugev, vastupandamatu ja võidukas. Sul on palju viljakaid ideesid ja sa tead, mida tahad. Kasuta: meele värskendamiseks, ergutamiseks, külmetushaiguste algstaadiumis, joogivee ja toidu laadimiseks, haavade parandamiseks, akne vastu. Raudrohu taime toime: verejooksu peatav, ergutav, valuvaigistav, allergiavastane, haavuparandav, põletikuvastane, tugevdab emaka kokkutõmbeid. Raudrohi sisaldab ahilliini, tujooni, kamprit, hamasuleeni, C ja K vitamiini jm.

MELISSI LILLEVESI

Melissi energia on rahustav ja elurõõmustav, heaolutunnet tekitav. Melissi sõnum: Sa oled rahunenud ja Sul on hea olla. Sul on kerge uinuda,sest Su süda on õnnelik ja Sa tunned rõõmu endast ning teistest. Su mõtted on selged ja nooruslikud. Kadunud on hirm ja masendus. Kasuta enne magamaminekut hea une jaoks, samuti suhete lõppemise korral eneseväärtuse ja kindluse tõstmiseks. Mõjub päikesepõimikusse ja südamesse. Melissi taime toime: valuvaigistav, rahustav, spasme leevendav, neuralgiat, ülierutuvust leevendav.

MÜNDI LILLEVESI

Mündi energia on puhastav, uuendav, inspireeriv. Mündi sõnum: Ma lõpetan vana ja alustan edukalt uut. Mu tunded on erksad ja mõte vilgas, mu meel on vaba ja vaim terav. Minu lemmiktoit on vaimutoit. Kasutada valu puhul intervallidega peale pihustades või määrides, iivelduse korral. Mündi taime toime: valuvaigistav (ahenevad veresooned ja väheneb närvilõpmete tundlikkus), jahutav, silelihased lõõgastav, antitoksiline, sapitegevust ergutav. Piparmünt sisaldab mentooli(57%), vaske, mangaani, karotiini jm).

PUNASE RISTIKU LILLEVESI

Ristiku energia on maagiline ja ühtekuuluvustunnet ja seksuaaliha suurendav. Ristiku sõnum: Sa oled isikupärane, koostöövalmis. Sinu erilisus tuleb välja läbi teiste erilisuse aksepteerimise. Soodustab koostööd ja suhtlemist. Kasuta suguelundite piirkonda seksuaalenergia ergutamiseks. Ristiku taime toime: verejooksu peatav, valuvaigistav, põletikuvastane, haavuparandav,kasvajavastane, naistevaevusi leevendav. Sisaldab taimseid östrogeene, C, B, E, K vitamiine, kumariini jm.

ANGERVAKSA LILLEVESI

Angervaksa energia on tasakaalutunnet, intuitsiooni ja armastusvõimet suurendav. Angervaksa sõnum: Sa oled tasakaalukas ja keskendumisvõimeline. Lõpeta rahmeldamine ja sihitu ringitormamine, kasuta oma võimeid mõistlikult. Pingul meeled rahunevad ja armastuse energia pääseb voogama. Mõju kolmandasse silma. Kasuta limaskesta haavandte parandamiseks. Angervaksa taime toime: üldtugevdav, verejooksu peatav, valuvaigistav, põletikuvastane, haavuparandav, puhastav, maksa tegevust efektiivistav, palavikkualandav. Sisaldab C-vitamiini, fenoolühended jm.

Kasutatud materjalid:

 1. Terje Tähe „Lilleveede kasutamisjuhend“
 2. Metsamoori Varasalv

Soovi korral on võimalik Metsamoori Varasalve toodetega tutvuda kirjutades piret@okobeebi.ee või telefoni teel 5253948.

Ökobeebi