Liikmeid
14

Loengud mais

mai 1, 2018

4.mai 13.00 Lisatoit beebile Reet Post

Mida saaksime laste heaks õige toitumisega ära teha? Millal hakata andma oma beebile lisatoitu? Millised on alustamiseks head toiduained? Kuidas ma tean, et see toit sobib mu beebile? Kuidas vältida allergiaid? Milliseid marju ja puuvilju anda? Millal tohib anda lapsele piimatooteid, muna?

4.mai 17.30 – 19.30 Kui perre sünnib teine laps Reet Post

Mis tunne võib olla lapsel, kui ta saab noorema õe/venna? Mida vajavad vanemad lapsed? Kuidas hoida häid suhteid laste vahel? Kas ja kuidas saab elu ümber korraldada? Erinevas vanuses laste vajadused. Kas panna vanem laps lastehoidu?

8. mai 16.00 Imetamise lõpetamine Reet Post

Mis vanuseni vajab laps emapiima? Miks WHO soovitab toita teisel eluaastal lapsi emapiimaga? Kuidas hakata imetamist lõpetama? Mida teha rinda nõudva lapsega? Kuidas lõpetada imetamine nii, et ema ei saaks rinnapõletikku?

10.mai 12.00 Varajane potitamine Reet Post

Lapse potitamine on lihtne ja lisaks suur kokkuhoid! Mida annab lapse arengule varajane potitamine? Miks last varakult potile panna? Kõik beebid tunnevad pissi- ja kakahäda, aga kuidas meie sellest aru peaksime saama? Milliseid lapse kehakeele märke me näeme? Kas on vaja kasutada riidest mähkmeid? Millal võib potitamist alustada? Praktilised nõuanded, kuidas kuni pooleaastast beebit potitada.

10.mai 14.00 Allergiline nahk, atoopiline dermatiit Reet Post

Kuidas ravida atoopilist dermatiiti ja teisi nahaprobleeme? Kuidas mõista kirjanduses olevat infot? Kas lapsed kasvavad nahaprobleemidest välja? Milliseid kreeme-salve on soovitatav kasutada?

15.mai 16.00 Beebide ja väikelaste uni Reet Post

Kui palju peavad beebid magama? Kas võtta beebi enda kõrvale voodisse? Õhtused unerituaalid. Mida teha rahutu unega? Mida arvata “unekoolist”? Mida teha öiste söötmiste vähendamiseks? Kui uneprobleemid jätkuvad 2-3-aastastel lastel? Mis vanuseni võiks laps kaisus magada?

18.mai  11.00-12.30 Lapse kandmine ja kandelinade siduded Kadri Viirand   (Villapai lapsekandmisnõustaja, http://www.villapai.ee/).

Räägime sellest, miks lapse kandmine on hea, miks on oluline konnaasend ning miks peaks vältima nägu väljapoole kandmist. Tutvustame erinevaid lapsekandmisvahendeid, räägime läbi nende kõikide plussid ja miinused ning loengu lõpus saab neid kõiki ka katsetada ja enda peal spetsiaalse lapsekandmisnukuga proovida. Selgeks saab vähemalt üks pika lina põhisidus.

22.mai  14.00 Beebid ja väikelapsed suves Reet Post

Kuidas kaitsta last võimalike ohtude eest?

            -päikesepõletus ja kuumarabandus

            -kuidas last riidesse panna

            -millised on eesti looduses mürgised taimed

            -putuka hammustused

            -puugid

            -veekogud ja ujumine

            -pikad reisid

            – müsgised taimed mida peab tundma

22.mai  16.00-17.30  1-7a Laste toitumine Reet Post

Kuidas ja mida pakkuda tervislikuks toiduks väikelastele. Räägime kuidas prantslased oma lapsi tervislikult sööma õpetavad. Kui palju peab laps sööma köögivilja, piimatooteid, kala, liha jne.

29.mai  16.00 Tugeva iseloomuga laste kasvatamine Reet Post

Kuidas kasvatada, tugeva iseloomuga last? Kuidas erinevates olukordades reageerida? Mis vanuses peaks laps teiste inimestega arvestama? Mida teha kui laps lööb? Mida teha kui laps ei kuula sõna. Kuidas leebelt kuid järjekindlalt selgitada olukorda.

RÕÕMSATE KOHTUMISTENI!

 Loengud kestavad 1,5-2 tundi.

Lapsed võivad loengutel kaasas olla.

Asume Tallinnas, Pärnu mnt 142, Tondi Ärikeskuse II korrusel.

Osaluspanus: 10 eur / pere (2 täiskasvanut) 15 eur.

Loengutele registreerumine lingi kaudu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScV1d9OG-fbzfnRkU5Rhh7QVXiGJj4ivGjUBT13xjV1QazqYw/viewform