Liikmeid
14

Loengud septembris

august 21, 2018

 

 

3.september 15.00 Lastehoiu või lasteaiaga kohanemine Reet Post

Millal on laps valmis minema lasteaeda? Kuidas harjutada last lasteaia/lastehoiuga? Millised on segarühma ja ühevanuseliste rühma erinevused? Kuidas mõjub lapsele psühholoogiliselt lasteaias söömine ja magamine? Kas lasteaed võib teha lapse haigeks? Kuidas mõjutab lasteaias pakutav toit lapse tervist? Kuidas lugeda märke, et midagi on lasteaias/hoius valesti?

 

4.september 16.00 Varajane potitamine Reet Post

Lapse potitamine on lihtne ja lisaks suur kokkuhoid! Mida annab lapse arengule varajane potitamine? Miks last varakult potile panna? Kõik beebid tunnevad pissi- ja kakahäda, aga kuidas meie sellest aru peaksime saama? Milliseid lapse kehakeele märke me näeme? Kas on vaja kasutada riidest mähkmeid? Millal võib potitamist alustada? Praktilised nõuanded.

 

4.september 18.00 Kui perre sünnib teine laps Reet Post

Mis tunne võib olla lapsel, kui ta saab noorema õe/venna? Mida vajavad vanemad lapsed? Kuidas hoida häid suhteid laste vahel? Kas ja kuidas saab elu ümber korraldada? Erinevas vanuses laste vajadused. Kas panna vanem laps lastehoidu?

13.september 18.00 Raseduse heaks. Rasedusaegne jälgimine ja testid – mida neist võiks teada? Lektor Ingrid Kaoküla

 Kuidas muuta oma raseduse aeg selliseks, et naine ise ja kasvav laps oleksid terved ning tugevad. Teises pooles aga räägime raseduse ajal tehtavatest uuringutest, Kas kõik tehtavad uuringud on kohustuslikud? Kas on ka analüüse ja uuringuid, millest võiks loobuda? Mida uuringutest saadud infoga peale hakata? Loengusse on oodatud rasedad ja ka need,  kes alles planeerivad rasedust!

14.september 16.00 Beebide ja väikelaste uni Reet Post

Kui palju peavad beebid magama? Kas võtta beebi enda kõrvale voodisse? Õhtused unerituaalid. Mida teha rahutu unega? Mida arvata “unekoolist”? Mida teha öiste söötmiste vähendamiseks? Kui uneprobleemid jätkuvad 2-3-aastastel lastel? Mis vanuseni võiks laps kaisus magada?

 

25.september 16.00 Imetamise lõpetamine Reet Post

Kuidas hakata imetamist lõpetama? Mis vanuseni vajab laps emapiima? Mida teha rinda nõudva lapsega? Kuidas lõpetada imetamine nii, et ema ei saaks rinnapõletikku?

 

27.september 14.00 Lisatoit beebile, lektor Reet Post
Mida saaksime laste heaks õige toitumisega ära teha? Millal hakata andma oma beebile lisatoitu? Millised on alustamiseks head toiduained? Kuidas ma tean, et see toit sobib mu beebile? Kuidas vältida allergiaid? Milliseid marju ja puuvilju anda? Millal tohib anda lapsele piimatooteid, muna?

 

Loengule registreerumine :

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDF58siKhAhsgaXgY72ZU987dDXh8ChyyRQ_YZJKuby2Ynyg/viewform