Liikmeid
8

Raamatud rasedusest ja sünnitusest

juuli 2, 2018

RAAMATUD

             LOOMULIKUST RASEDUSEST  JA LOOMULIKUST SÜNNITUSEST

 

  1. ”UUE ELU ALGUS. TEEJUHT LOOMULIKU SÜNNITUSE JUURDE” 1995,1997 või  “LOOMULIK EHK AKTIIVSÜNNITUS”, 2002,  Ülle Liivamägi. Üks parimaid raamatuid eesti keeles rasedusest ja sünnitusest (vanem variant on parem) – konkreetne, asjalik, kõik mis vaja teada loomulikust rasedusest ja sünnitusest. Kirjutatud Janet Balaskase raamatu põhjal.
  2. “LOOMULIKU SÜNNITUSE TEEJUHT”, Ina May Gaskin, 2017 – Palju infot sünnituse meditsiinilise poole ohtudest. Inspireeriv. Esimene pool raamatust erinevate sünnituslugude all.
  3. “SÜNNITUS INSTINKTIDE TOEL”, Val Clarke, 2006. Lihtne, asjalik. Palju erinevaid ja inspireerivaid sünnituslugusid.
  4.  “RASEDUS”, Pat Thomas, 2001. Raseduse vaimsest poolest ja palju alternatiive rasedusprobleemide leevenduseks.
  5. „TOETUSE VÄGI“, Svea Sööt, 2008. Armas lugeda, annab positiivseid emotsioone. Eelmistega võrreldes vähem infot.

 

Inglise keele valdajatel soovitan otsida selliste autorite raamatuid nagu Ina May Gaskin (nt „Birthing within“, „Gentle Birth, gentle mothering“, „Spiritual Midfifering“)  ja Janet Balaskas (nt “New natural Pregnancy”).

 

MÄRKUSED

  • Kui valid lugemiseks mõne teise raseduse-sünnituse teemalise raamatu, siis kindlasti jälgi ennast ja kui raamatu lugemine tekitab sinus hirmu või ebakindlust sünnituse ees, siis see raamat pole sulle hea – ära loe seda!
  • Sama kehtib ka siintoodud raamatute suhtes – kui tunned, et nende raamatute lugemine tekitab sinus hirmu, siis pane kõrvale!
  • Üldine nõuanne on ka, et rasedana ei maksa lugeda patoloogiate kohta – kui probleem tekib, küll siis loed selle konkreetse probleemi kohta! Rase kipub niigi kergesti muretsema ja erinevatest probleemidest lugemine võib murest täitsa segi ajada!

 

LISAKS

  • “LAPSE SÜND”, Lennart Nilsson, 2005 – Fantastilised pildid lapsest ema kõhus tema elu esimestest päevadest sünnini välja! UH tegemise asemel võiks neid vaadata. Aitab naist ka siis kui rasked ajad või kui vaja otsustada ….
  • *“MINA OLEN OOKEAN. LAPSEOOTEL KESKKONNATEADLASE PÄEVIK.” Sandra Steingraber, 2009 – Kasulik raamat kõigile, kes alles plaanivad last saada, kuid mõtlemapanev ka rasedatele ja kõigile teistele. Räägib keskkonnaohtudest jm.