Liikmeid
14

Novembri ja detsembri loengud

november 15, 2018

2.november 14.00 Imetamise alustamine  Lektor imetamise nõustaja Reet Post Lektor tegelib igapäevaselt beebide imetamise probleemidega. Praktilised imetamise alustamise nipid. Millised on ohud kui kasutada nibukaitset ja lutipudelit? Miks toita oma last rinnapiimaga?

2.november 16.00 Beebide ja väikelaste uni  Lektor Reet Post Kui palju peavad beebid magama? Kas võtta beebi enda kõrvale voodisse? Õhtused unerituaalid. Mida teha öiste söötmiste vähendamiseks? Kuidas muuta uinumise assotsiatsioone? Mis vanuseni võiks laps vanemate kaisus magada?

 6.november 16.00 Imetamise lõpetamine Imetamise nõustaja Reet Post Mis vanuseni vanuseni vajab laps emapiima? Miks WHO soovitab toita teisel eluaastal lapsi emapiimaga? Kuidas hakata imetamist  lõpetama? Mida teha rinda nõudva lapsega? Kuidas lõpetada imetamine nii, et ema ei saaks rinnapõletikku?

 6.november 18.00 Kui perre sünnib teine, kolmas laps  Lektor Reet Post  Mis tunne võib olla lapsel, kui ta saab noorema õe/venna? Mida vajavad vanemad lapsed? Kuidas hoida häid suhteid laste vahel? Kas ja kuidas saab elu ümber korraldada? Erinevas vanuses laste vajadused. Kas panna vanem laps lastehoidu?

 8.november 18.00 Laste kasvatuse põhitõed Lektorid Reet Post ja Terje Tähe Kuidas mõjutavad peresuhted ja erinevad kasvatuspõhimõtted lapse kasvatamist? Arukas lapse armastus läbi jonnihoogude. Lapse kehakeele märkamine ja toetamine. Väikelapse sotsiaalsus. Kas arendada last. Laste mõttejõu arendamine. Laste vabaks laskmine peale 11.eluaastat.

 13.november 14.00 Lisatoit beebile Lektor Reet Post Millal hakata andma beebile lisatoitu? Millised on alustamiseks head toiduained? Kuidas ma tean, et see toit sobib mu beebile? Kuidas vältida allergiaid? Kui vanale lapsele anda gluteeniga putrusid? Milliseid marju ja puuvilju anda? Millal tohib anda lapsele piimatooteid,muna jne?

13.november 17.00 Laste „Emotsionaalne rännak“ – jõukohane igale emale Lektor Reet Post Millal vajab laps emotsionaalsetest pingetest vabastamist? Kui vanale lapsele saab teha rännaku muinasjuttu? Kui lapsel on emotsionaalseid üleelamisi, siis kuidas me saame ise oma last aidata? Laste rännakumuinasjutu etapid ja muinasjutt ise. Millal vajab laps rännakuteraapiat?

15.november18.00 Raseda heaolu Lektor Terje Tähe Kuidas muuta rasedust, et ema ise ja kasvav laps oleksid terved ning tugevad. Loeng on mõeldud rasedust plaeerivatele, raseduse alguses või lõpujärgus olevatele naistele. Kuidas raseduse ajal tagada parim oma lapsele, et temast kasvaks tugev ning terve laps ja naine ennast ise hästi tunneks.

 27.november 16.00 Tugeva iseloomuga laste kasvatamine Lektor Reet Post Kuidas kasvatada tugeva iseloomuga last? Kuidas erinevates olukordades reageerida? Mis vanuses peaks laps teiste inimestega arvestama? Mida teha, kui laps lööb? Mida teha, kui laps ei kuula sõna? Kuidas leebelt, kuid järjekindlalt selgitada olukorda?

27.novembet 18.00 Asjadest, millest ei räägita I osa  Lektor Reet PostKuidas valivad lapsed perekonna, kuhu sündida? Laste loomine? Kuidas mõjutab raseduse aeg ja sünnitus lapse edasist elu, mida tunneb laps sünnitusel ja kuidas see talle meelde jääb? . Laste nimed. Sünnipäevade pidamine. Räägime asjadest, millest tavaliselt ei räägita – surmast, hingest, vaimudest, saatusest, mõtete mõjust ja kõigest muustki, mida iganes julgete küsida.

4.detsember 14.00 Varajane potitamine Lektor Reet Post Potitamine on tegelikult lihtne ja lisaks suur kokkuhoid!“ Mida annab lapse arengule varajane potitamine? Miks last varakult potile panna?  Kõik beebid tunnevad pissi- ja kakahäda, aga kuidas meie sellest aru peaksime saama? Milliseid lapse kehakeele märke me näeme? Kas on vaja kasutada riidest mähkmeid? Millal võib potitamist alustada?

4.detsember 16.00 Asjadest, millest ei räägita II osa Lektor Reet Post

Meie pere emotsioonide väljendused laste peal. Vanematena egotuse õppimine. Meie suguvõsa seosed lastega. Kuidas edasi minna?

 Loengutele registreerumise link:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAKtQXxlz1OctaHFKNwNgWKYB73UHCt3rY3UOZVQMcThSaLQ/viewform