Liikmeid
8

Novembri ja detsembri loengud

oktoober 21, 2019

12.november 14.00 Varajane potitamine Reet Post

Lapse potitamine on lihtne ja lisaks suur kokkuhoid! Mida annab lapse arengule varajane potitamine? Miks last varakult potile panna?  Milliseid lapse kehakeele märke me näeme? Kas on vaja kasutada riidest mähkmeid? Millal võib potitamist alustada? Praktilised nõuanded.

 

12.november 16.00 Imetamise lõpetamine  Reet Post

Kuidas hakata imetamist lõpetama? Mis vanuseni vajab laps emapiima? Mida teha rinda nõudva lapsega? Kuidas lõpetada imetamine nii, et ema ei saaks rinnapõletikku?

 

14.november 16.00 Lapse mõistmine ja piiride selgitamine Reet Post

Kuidas erinevates olukordades reageerida? Mis vanuses peaks laps teiste inimestega arvestama? Mida teha, kui laps lööb? Mida teha, kui laps ei kuula sõna? Kuidas selgitada leebelt, kuid järjekindlalt?

 

14.november 18.00 Laste emotsionaalne rännak  Reet Post

Millal vajab laps emotsionaalsetest pingetest vabastamist? Kui vanale lapsele saab teha rännaku muinasjuttu? Kui lapsel on emotsionaalseid üleelamisi, siis kuidas saavad vanemad oma last aidata? Laste rännakumuinasjutu etapid ja muinasjutt ise. Millal vajab laps rännaku terapeuti?

19.november 16.00 Beebide ja väikelaste uni Reet Post

Kui palju peavad beebid magama? Kas võtta beebi enda kõrvale voodisse? Õhtused unerituaalid. Mida teha rahutu unega Mida teha öiste söötmiste vähendamiseks? Kui uneprobleemid jätkuvad 2-3-aastastel lastel? Mis vanuseni võiks laps kaisus magada?

19.november 18.00 Laste emotsionaalne arendamine Reet Post

Laste emotsioonide mõistmine. Mõttemuster ja käitumine. Laste kehakeele ja näo ilmete jälgimine. Mida teha enda emotsioonidega. Kuidas arendada lapsi emotsionaalselt.

21.november 16.00 Jõulu ürituste mõjud imikutele ja väikelastele Reet Post

Kuidas vältida haigestumist? Koosviibimiste mõju lapse närvisüsteemile.

 

21.november 18.00 Kui perre sünnib teine laps Reet Post

Mis tunne võib olla lapsel, kui ta saab noorema õe/venna? Mida vajavad vanemad lapsed? Kuidas hoida häid suhteid laste vahel? Kas ja kuidas saab elu ümber korraldada? Erinevas vanuses laste vajadused. Kas panna vanem laps lastehoidu?

26.november 18.00 Laste kasvatuse põhitõed   Reet Post ja Terje Tähe

Kuidas mõjutavad peresuhted ja erinevad kasvatuspõhimõtted lapse kasvatamist?. Lapse kehakeele märkamine ja toetamine. Väikelapse sotsiaalsus. Kuidas arendada llast ühiste tegevuste. Mõttejõu arendamine. Laste vabaks laskmine peale 11.eluaastat.

28.november 16.00 Arendavad mänguasjad kolmanda eluaastani Reet Post

Loeng-praktika.Võtke lapsed kaasa!! Kuidas soodustada lapse arengut esimesel kolmel eluaastal? Kuidas ja millega mängida? Kas laps peab üksinda mängima?

3.detsember 14.00 Lisatoit beebile Reet Post

 

—————————————————————————–

Loengu osaluspanus 10eur üks inimene /perest kaks täiskasvanut 15eur

Loengutele registreerumine:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzHEZiN6-SCp1axycJuRems-qXllgeEx2cE_ZrPzaZ3g5oRA/viewform