Liikmeid
8

Ujutamise õppevideod

Beebide ja väikelaste ujutamise õppefilmi eesmärk on pakkuda vanematele näitliku abimaterjali oma lapse ujuma õpetamiseks. Õppefilm on mõeldud ujumisoskuse andmiseks beebidele ja väikelastele. Ujumisoskus ei garanteeri uppumisest pääsemist, lapsevanem peab alati olema valvel.

Järjepidev laste ujutamine tagab hea füüsilise arengu ja parema tasakaalu. Ujuvad lapsed on tervemad ja rõõmsamad. Kuna neil on parem tähelepanu võime siis on neil ka paremad teadmised. Ujuvatel väikelastel on head sotsiaalsedvõimed.

Enne vannitamise või ujutamise alustamist soovitame tutvuda “Ohutus ujutamisel” ja “Vees tegutsemise printsiibid ja õpeamise alused” teabega.

Ohutus ujutamisel

Vees tegutsemis printsiibid ja õpetamise alused

 

VASTSÜNDINUTE VANNITAMINE:

 

Videode autor Reet Post
Beebide ujutamise õppimist alustasin 1996. aastal oma esimest last ujutades. Õppisin erinevatelt juhendajatelt ja tol ajal kättesaadavatest abimaterjalidest. Kuna teadsin, et laps on võimeline treenimise tulemusena iseseisvalt ujuma juba 1 aastaselt, siis asusin katsetama. Mugandasin ja leiutasin harjutusi ise. Tulemuseks oli 2 aastane ja 4 kuune laps, kes ujus ilma kõrvalise abita sügavas basseinis. Ka minu teine ja kolmas laps ujusid iseseisvalt kahe aastaselt.

Oma laste kõrvalt alustasin ujutamise juhendamist 1999. aastal. Olen jätkanud tööd ujutamisõppe analüüsiga. Väga oluliseks pean laste emotsioonidega arvestamist ja nendega suhtlemist. Ka vanemate toetamine ja juhendamine laste õpetamise, kasvatuse ja hoolduse teemadel on oluline. Lektorina annan Tallinna Ülikoolis lühikursust „Beebide ja väikelaste ujumine ning beebide ja väikelaste õpetamise eripärad“.

 

Käesoleva video autorid ei ole vastutavad Teie lapse elu ja tervise eest, kui ujutate last videos näidatud õpetuse järgi.

 

Autori nõusolekuta on lubatud kasutada käesolevat õppefilmi vaid isiklikuks tarbeks.
Õppefilm on kõigile tasuta ja selle kasutamine kasusaamise eesmärgil on keelatud.

Õppefilm on valminud MTÜ Ökobeebi ja Hasartmängumaksu Nõukogu koostöös.