Liikmeid
8

– Ingrid Kaoküla – ämmaemand

ämmaemand, koolitaja

Pakun erinevaid sünnituseks ja vanemarolliks ettevalmistavaid loenguid ning individuaalseid konsultatsioone MTÜ Ämmaemanduskeskuses.

Olen kolme täiskasvanud poja ema ja kolme lapselapse vanaema. Ämmaemandana töötan 1987 aastast. Alustasin maal perearstikeskuses, siis tulid Ida-Tallinna Keskhaigla ja Fertilitase Erahaigla. Viimastel aastatel teen kirjanõustamise ja projektijuhi tööd Eesti Ämmaemandate Ühingu lehel www.perekool.ee

Viimased 15 aastat on minu elus tähtis roll olnud perede ja kolleegide koolitamisel – õpetamisel. Mul on olnud õnne ka ise rohkesti õppida erinevatel koolitustel ja kursustel Eestis, Soomes, Rootsis, Austrias, Hollandis, Itaalias, Inglismaal ja Saksamaal. Lisaks olen võtnud ka refleksoloogia, homöopaatia ja aroomimassaazi kursusi. Olen Eesti Perinatoloogia Seltsi liige, Eesti Ämmaemandate Ühingu juhatuse liige, SIET-i ja Sünnitoetajate ühenduse asutajaliige. Alates 2000 aastast tegutsen aktiivselt kodusünnituse legaliseerimise nimel.

Suurimad õpetajad minu elus on olnud rasedad, sünnitajad ja sündivad lapsed. Just tänu nendele õpetajatele tunnen, et hakkan tasapisi sünni olemust mõistma ja sündiva lapse vajadustest aru saama.

Ingrid Kaoküla