Liikmeid
8

– Villapai – ökopood

Villapai OÜ sai alguse Iti ja Kadri lõpututest jalutuskäikudest, kus sai arutatud, mida kõik üks unelmate ökopood lastele pakkuda võiks. Ideid oli kamalaga ja tundus, et keegi teine meie unistusi ellu ei vii, peab ikka ise tegutsema. Soovisime algusest peale, et meie ettevõte looks helerohelise maailma, milles säästame loodust ning hoiame kogukonda. Me püüame teha kõiki oma valikuid nii, et ökoloogiline jalajälg jääks väike. Eelistada võimalusel alati eestimaist ning luua usalduspõhine vastutustundlik ettevõte. Me tunneme ja teame oma koostööpartnereid ning isegi kui neil alati ei ole ökosertifikaati, siis teame, millisel juhul  võime julgelt müüa siin tehtud puidust autot, selmet kuskilt kaugelt sertifitseeritud auto sisse tuua.

Kahjuks kõike meie armsalt väikselt kodumaalt siiski ei saa ja nii oleme meiegi oma ninad välismaa poole pööranud ning tänu sellele leiad meie kaubavalikust mõnusaid siidi/meriinovillasegust ja orgaanilisest puuvillast lasteriideid. Me püüame olla maalähedased, toetada kohalikku kogukonda ning väikeettevõtlust.

Kõiki tooteid Villapai valimis oleme enda laste peal katsetanud. Meil on kahepeale kokku neli väikelast. Neid kasvatades on kasvanud ka arusaam, mida me soovime oma lastele pakkuda. Panna nad mõnusatesse hingavatesse riietesse, mis ei ole keemiliselt töödeldud; visata oma lapse vanni trühvel, mis teeb lapse ihu pehmeks, kuid ei ole täis parabeene. Pesta oma lapsi seebiga, mis on allergiavaba ja looduslik. Vaadates üksteise lapsi, on tekkinud ka mõistmine, et lapsed ja emad on erinevad ning seda arvestades oleme oma kaubavaliku sättinud nii, et iga ema meilt midagi leiaks.

Iti Pällin, Villapai OÜ asutaja ja juhatuse liige õppis Tartu Ülikoolis teoloogiat ja antropoloogiat. Peale õpinguid ülikoolis töötas vabatahtlikuna Hispaanias mustlaslastega ning Belfastis naiste ja laste turvakodus.

Kogukonna ja keskkonna teemadega puutus lähemalt kokku töötades Peipsi Koostöö Keskuses kogukonnafilantroopia alal.

Itil on kolm last, nelja aastased kaksikud ning kahene poeg.

Kadri Veideman, Villapai OÜ asutaja ja juhatuse liige on õppinud kunstiklassis ning tundunud süvendatud huvi fotograafia vastu. Keskonna ja kogukonna teemade vastu hakkas suuremat huvi tundma peale poja sündi neli aastat tagasi.

Vaata ka www.villapai.ee

Iti ja Kadri