Liikmeid
8

– Stelior – toitumisnõustamine

Olen kahe poja ema ja töötan toitumisnõustajana MTÜ-s Stelior.

Lapsena sattusin elama Prantsusmaale, kus puutusin kokku teistmoodi tavade ja toitudega ning märkasin läänes levinud teistsuguseid tervisehädasid. Ülikooli-õpingud tõid mu tagasi Eestisse, kuhu jõudis peagi ka läänelik elustiil ja „tänu“ sellele sattusin mina jälle välismaale– seekord õppima Genfi Steliori Teaduskolledžisse toidutalumatust ning ainevahetusanalüüside tõlgendamist käitumis- ja psüühikahäiretega seoses. Olen ASCA litsentsiga toitumisnõustaja, erialaks gluteeni- ja kaseiinivaba dieet ning detoksikatsioon.

Koos teiste riikide Steliori toitumisnõustajatega kogen iga päev, et ka traditsioonilised toiduained (nagu gluteeni sisaldavaid teraviljad ja lehmapiim) võivad olla paljude tõsiste terviseprobleemide varjatud põhjuseks. Õnneks ei ole sobimatu toidu mõju inimese keha biokeemiale enam saladus ja sellest rääkimine üksikute „hullude oma lõbu“. Aina enam leiab sellekohaseid publikatsioone ka mainekates peavoolu teadusajakirjades.

Steliori rahvusvahelisse teadlaste kolleegiumi kuuluvad keemikud, biokeemikud, gastroenteroloogid, immunoloogid, epileptoloogid, hambaarstid, logopeedid, toitumisspetsialistid, bioloogilise meditsiini analüüside spetsialistid – teadlased ja arstid väga erinevatest valdkondadest. Nende koostöös sündinud meetodile ja praktiseerivate toitumisnõustajate kogemustele tuginedes on kirjutatud ka raamat „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“.

Steliori meetodist on võimalik lähemalt lugeda kodulehelt www.stelior.ee

Madleen Simson