Liikmeid
8

– Terje Tähe – loodusterapeut

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli 1995 a-l farmaatsia erialal ehk teisisõnu olen hariduselt proviisor. Apteegis aga töötasin lühikest aega, kuna huvid ja arusaamised elust viisid mujale.

Olen abielus ning mul on kolm last. Peale kolmanda lapse sündi 2000. aastal alustasin aktiivselt alternatiivmeditsiini koolitustega. Olen õppinud Ülle Liivamäe juures refleksoloogiat ja homöopaatiat. Tegelenud ka ühel ajaperioodil aktiivselt vabastava hingamisega, joogaga ning õppinud Rännaku meetodit, jumeiho massaaži, kvantpuudutust. Lisaks üritan igal aastal mõnele alternatiivsele (enesearendus, alternatiivmeditsiin) kursusele jõuda.

Praegu töötangi mitmel alal, nii nagu kolme lapse ja pere kõrvalt mahti jääb. Üheks väga oluliseks tegevuseks minu elus on kindlasti rasedate ettevalmistus. See kirg tekkis peale kolmanda lapse sündi kodus, mis tekitas soovi, et iga naine saaks kogeda sünnitust sellise vaimustava ja jõuduandva kogemusena! Liitusin Eesti Kodusünnitajate Ühinguga (nüüdseks Sünnitoetajate Ühing) ja õppisin sünnitoetajaks Ülle Liivamäe käe all. Hiljem järgnesid sellele mitmed kursused juba välismaiste õpetajatega. Hetkel annan „Moms yoga“ tunde Arctic Spordi spordiklubis. Olen käinud ka mitmetel sünnitustel toeks nii kodus kui haiglas, kuid nüüd olen keskendunud pigem naiste ja nende toetajate ettevalmistusele. Lisaks teen teraapiaid (refleksoloogia, Rännak jm) ning loodusravi-homöopaatia loenguid. Loengute tegemine tuli iseenesest oma laste ravimise kogemustest. Kui ühel hetkel tundsin, et enam ei jaksa tuttavate emmedele telefoni teel nõu anda, hakkasin tegema loenguid, et telefoni teel läheks aitamine kiiremini ja kergemini.

Terje Tähe