Liikmeid
8

Teenused

MTÜ Ökobeebi on rasedate, beebide ja väikelaste ning nende vanemate harmoonilise arendamisega tegelev mittetulunduslik ühing.

Rühma tundide osaluspanus 1 tund10eur / 4 korra  kaart 35eur (kaardi kehtivus 1 aasta).

Ettevalmistus sünnituseks

Igal KOLMAPÄEVAL kl 18.00-19.30 Ökobeebis (Pärnu mnt 142)

Juhendab: Terje Tähe (doula, homöopaat, loodusterapeut, 15 aastat teinud rasedate ettevalmistust sünnituseks) 

Iga naine soovib loomulikku ning kerget sünnitust! Et see teostuks, teeme joogaharjutusi, õpime hingamist, laulame häälikuid, harjutame sünnitusasendeid, õpime keha tunnetama ning kuulama. Võtame aega enda ja lapse jaoks! Igas tunnis räägime ka mõnel sünnitust, lapseootust või sünnitusjärgset aega puudutaval teemal.

Tundi võib tulla esimesest raseduspäevast alates (ka alles last planeerides), eriti kui on terviseprobleeme. Soovitan võimlemas käia vähemalt 2 viimast raseduskuud, võimalusel või terviseprobleemide korral kauemgi! Nii saavad asendid, lõdvestus, häälikud kehale omaseks, ning sünnitus kulgeb kiirelt ning kergelt!

Jooga on üks parimaid viise naise ettevalmistamiseks sünnituseks ja rasedusaegsete probleemide ennetamiseks ning leevendamiseks.

 Beebide esimene võimlemine  Juhendab Terje Tähe

Õpime selgeks beebisilituse ja esimesed võimlemisharjutused, et laps areneks igakülgselt parimal moel. Võimleme ka emadega, et ohutult ja kiiremini sünnitusest taastuda ning ennetamaks imetamisaegseid pingeid. Tundi on oodatud beebid alates 3. elunädalast kuni 4elukuuni. Kaasa alustekike beebile.

Beebide ja väikelaste võimlemine   Juhendab Reet Post

Beebide tunnis keskendutakse silitusele, roomamisele ja rõõmupakkuvale akrobaatikale. Beebid on tundi oodatud alates 6. elunädalast.

1-3aastaste tundides harjutatakse erisuunalist liikumist, tasakaalu ja koordinatsiooni. Õpitakse hoidma tähelepanu ning arendatakse pingutamise oskust ja järjepidevust, et tagada laste hea füüsiline ja vaimne areng.
4-7aastaste tunnis  tehakse üldfüüsilist treeningut kus on kombineeritud jõu- ja venitusharjutused kogu kehale.   Lapsed õpivad käsitlema erinevaid spordivahendeid, et oleks lihtam minna erinevatesse sporditreeningutesse.
Laste jooga  Juhendab Reet Post
Lastejooga tund on mänguline ja õpetab lpsele keskendumist. Lapsed saavad tunnis nii füüsilist kui vaimset koormust. Joogatund sisaldab alati ka vaikuse minuteid-kus lapsed otsivad rahu enda sees kas jutu või muusika saatel.

Beebide ja väikelaste ujumine

Lastele mõjub ujumine väga hästi. Ujumine mõjub kasulikult nii lapse  füüsilisele kui vaimsele arengule.  Õpetame lapse rõõmuga sukelduma ja ujuma. Ujumise õpetamisel peame silmas kiiret vees liikumise omandamist. Suurematele lasele anname ujumise algõpetust.

Ujutamise kasulikkus (Liselot Diem)

  • Keeravad ja roomavad hästi ja varem
  • Arendab käte ja jalgade liikumist
  • Parem kuulmine, nägemine, haistmine
  • Parem kontakt lapsevanemaga  ja nad on head sotsialiseerujad
  • Õnnelikumad ja tervemad
  • Parema kontsentratsioonivõimega ja neil on see tõttu paremad teadmised
  • Hea füüsiline areng ja parem tasakaal.  Südame- ja hingamisfunktsioon parem.

 

Täiskasvanute meditatsioon  Juhendab Reet Post

Iga tund koosneb loeng-vestlusringist joogast ja meditatsioonist. Eesmärgiks sisemise teadlikuse tõus ja mõtete kontroll.  Joogaga ergutame füüsist keha ja vaimu ühendust..

Meditatsioonid on  tasakaalu, rahu ja vaikuse leidmiseks. Kasutame erinevaid meditatsiooni tehnikaid vaikuse või helide saatel. Oodatud on kõik huvilised. kes soovivad  rühmaga koos mediteerida. Tund on jõukohane kõigile.  Kaasa pleed!

 

Loengud

Laste hoidmise kasvatuse teemal

Kogu pere tervise teemadel

Vaimse tasakaalu ja selle saavutamise teedest.

Tulge erinevatesse loengutesse  tundidesse!

Palume registreeruda linkidel või mailiga: info@okobeebi.ee